Szukając instrumentu dla siebie stajesz często przed dylematem: wydać więcej pieniędzy na lepszy instrument, czy zaoszczędzić nieco kupując tańszy, a może szukasz skrzypiec dla dziecka i nie chcesz przepłacać od razu nie wiedząc czy dziecko po miesiącu gry nie zrezygnuje z nauki? Zapewne każdy, kto chce kupić skrzypce zadaje sobie takie pytanie.
Obserwujemy w naszej pracowni reakcje młodych ludzi w konfrontacji z dobrymi instrumentami i z perspektywy czasu możemy wysnuć ważne wnioski: obcowanie z instrumentem lepszej klasy (lepiej brzmiącym, wygodniejszym i takim łatwo się odzywa) powoduje większy entuzjazm oraz zapał do nauki. Przyzwyczajenie do takiego instrumentu ma ogromne znaczenie ponieważ wypracowuje on wrażliwość. Młody człowiek nie musi walczyć z instrumentem (co powoduje zabijanie dźwięku).
Przy poważnym podejściu do edukacji muzycznej dobrze jest szukać jak najlepiej brzmiącego i wygodnego instrumentu.
Dopasuj instrument do swoich potrzeb.
W naszej pracowni pomagamy klientom w odnalezieniu i dopasowaniu instrumentu. A w razie potrzeby umożliwiamy wypożyczenie go w celu konsultacji z nauczycielem i wypróbowanie w dogodnym miejscu.
Zamieniaj na sprzęty wyższej klasy.
U nas w pracowni praktykujemy zasadę, że instrumenty od nas kupione można w dowolnym czasie zamienić na inne. W ten sposób zaczynając od tańszego można stopniowo przechodzić na instrumenty wyższej klasy.
Kopiowanie treści artykułu lub jego fragmentów bez zgody autora zabronione.
Autor: Bartosz Woźniak, kontakt: 604 278 560, bartosz.wozniak@lutnicy.pl